O nás

Jsme menší autobazar, který se specializuje na dovoz starších, ale velmi pěkných a zachovalých vozidel. Naše vozy mají vždy prokazatelný původ a jasnou servisní historii. Auta nakupujeme formou aukce převážně v Německu. V aukci se denně v SRN draží cca 15 000 vozidel, což nám umožňuje opravdu si vybírat ta nejzajímavější auta. Přednost dáváme kvalitním autům před levnými ojetinami s mnoha závadami. Jsme Autorizované Pracoviště Cebia, jsme držiteli několika Certifikátů "Prověřená společnost". Váš vůz vykoupíme na protiúčet, velmi dobře funguje naše akce "Šrotovné - protiúčet" - viz Služby. Zajistíme Vám pojištění automobilu, pomůžeme Vám se získáním úvěru, převod auta dle Vašeho zájmu vyřídíme za Vás. V den předání auta kupujícímu je provedena antibakteriální ozonová dezinfekce interiéru.

Historie firmy

Firma Zdeněk Vobruba působí na trhu s ojetými motorovými vozidly již od podzimu roku 1992. V prvních letech své činnosti se firma orientovala na nákup a prodej ojetých osobních automobilů značky Škoda. Postupem času se firma začala zabývat dovozem ojetých osobních automobilů ze zahraničí, převážně ze SRN. Těžištěm dovozu se staly automobily značek Renault, Peugeot, Fiat, Opel a Ford. V letech 1996 až 1999 se jednalo většinou o havarované vozy. V období roků 2000 až 2003 se firma přeorientovala na dovoz ojetých osobních automobilů ze Švýcarska. Důvodem změny byla skutečnost, že tuzemští zákazníci začali preferovat nehavarovaná auta s velmi dobrou výbavou. A právě tyto vozy dokázala firma Zdeněk Vobruba ze Švýcarska dovézt.

Vzhledem ke zvyšování konkurenčního prostředí v České republice přišla firma Zdeněk Vobruba s novinkou. Postupně začaly automobily procházet předprodejními servisními prohlídkami a taktéž začala firma klást zvýšené nároky na celkovou čistotu a vzhled automobilů.

Rok 2003 byl pro firmu Zdeněk Vobruba zlomový. Bylo vybudováno nové prodejní středisko - Autobazar Zdeněk Vobruba - mezi Plzní a Vejprnicemi. Za účelem zajištění maximální spokojenosti zákazníků byla vytvořena síť spolupracujících autoservisů, kde každému našemu zákazníkovi poskytujeme záruční i pozáruční servis.

Od poloviny roku 2003 je každý ojetý automobil, který dovezl nebo vykoupil Autobazar Zdeněk Vobruba, podroben předprodejní servisní prohlídce. Taktéž je každý automobil kompletně vyčištěn a je na něm provedena kompletní renovace laku.

V současné době se Autobazar Zdeněk Vobruba i nadále orientuje na dovoz nehavarovaných automobilů. Pokud je dovezeno havarované auto, je jeho poškození zdokumentováno před opravou a při prodeji takového vozu je fotodokumentace předána kupujícímu.

Autobazar Zdeněk Vobruba má ve svém vybavení, kromě jiného, také zařízení na měření původnosti laku. A to nejen na blatníku, dveřích či na střeše, ale i v motorovém prostoru, mezidveřních prostorech atd. Zařízení na měření tloušťky laku a zjištění výskytu tmelu na karoserii a dlouholetá zkušenost s dovozem a opravami automobilů umožňuje autobazaru poodhalit roušku tajemství, kterou je opředen každý ojetý automobil.

A tak plynul čas. Dovozy aut ze Švýcarska po vstupu České Republiky do EU nahradily dovozy aut z Itálie. Spolupráce s italskou stranou byla vynikající, bohužel byla narušena a poté zlikvidována nástupem ekonomické krize v roce 2009. Pokles cen ojetých vozidel v Čechách byl bohužel mnohem větší, než pokles cen v Itálii, takže z ekonomického hlediska již nebylo možné auta dovážet. Zbyla jen krásná vzpomínka na skvělého italského obchodního partnera, který měl firmu pět minut od nádherného průzračného moře. Bohužel ještě ani dnes není možné spolupráci s italskou stranou obnovit, neboť cenové rozdíly jsou pořád ještě propastné.

Ztráta italského partnera nebylo v roce 2009 to jediné, co náš autobazar postihlo. Velký pokles cen ojetých vozů také způsobil našemu autobazaru značné finanční ztráty. Bylo to těžké, velmi těžké období, kdy se většina autobazarů a samozřejmě i dalších firem z jiných odvětví třásla v základech. Mnoho autobazarů a jiných firem se ocitlo v propadlišti dějin.

Když v těchto dnech, na přelomu července a srpna 2018, kdy slavíme patnácté výročí otevření autobazaru ve Vejprnicích, vzpomínám na roky 2009 a 2010 – ale raději vzpomínat nebudu. Udrželi jsme se, jsme tady, fungujeme a dobře fungujeme. Dokonce jsme se propracovali mezi nejlepší autobazary v České Republice – viz "Zkontroluj si bazar".

Za to, že jsme tady, že nás krize neporazila, vděčíme důvěře v naší práci, že to, co děláme má smysl, že poctivý přístup k prodeji ojetin je jediný možný. Ne vždy se vše podaří – jsme v oblasti ojetých vozů – i přes naši poctivou přípravu auta na prodej se občas nějaká závada vyskytne, ale vždy se dá vše vyřešit.

Za to, že jsme tady, že nás krize neporazila, vděčíme stejnou měrou i Vám, naši zákazníci. Jsme moc rádi a vážíme si toho, že vnímáte naši snahu o to, abychom Vám prodávali kvalitní ojetá auta. Jsme moc rádi a vážíme si toho, že u nás auta nakupujete, že se k nám spokojeně vracíte, přivádíte k nám vaše sousedy, spolupracovníky a známé. Opravdu vám za to moc děkujeme, a že se snažíme pořád být o krok napřed před konkurencí – k desátým narozeninám autobazaru spouštíme akci s prověřováním tachometrů, odcizení, atd. – viz, "Novinky". Pokud máte pro nás inspiraci, co ještě můžeme zlepšit, prosím, sdělte nám to. Rádi to uděláme. Jediné, co zatím nedokážeme, je prodávat pěkné a kvalitní vozy s poctivými kilometry za nízké ceny. Stačí se podívat na internet do zahraničí, jak jsou velké rozdíly v cenách ojetin v závislosti na najetých kilometrech. Každý si rychle udělá úsudek sám. Pokud tedy dovážíme auta s nižšími stavy tachometru, nemůžeme prodávat za nízké ceny.

Patnáct let úspěšně působit na trhu s ojetinami, to si zaslouží dát si skleničku. Ale když si uvědomím, co v dnešní době Vám, našim zákazníkům, nabízíme, tak to je na pořádnou flašku. Vybírám pro Vás po celé západní Evropě auta s osvědčenými fungujícími motorizacemi, servisní knížka je u nás samozřejmostí. Snažím se pro Vás vyhledávat auta s malým kilometrovým nájezdem. Na aukčním portále, na kterém v současné době auta vyhledávám a dražím, je denně cca patnáct tisíc aut. To už je nějaká nabídka, to se dá opravdu vybrat – hlavně když víte co. Moje letité zkušenosti s opravami a předprodejním servisem aut se nyní úročí a my víme, které motory fungují a lze se na ně spolehnout, a také které motory padají a je tudíž lépe se jim vyhnout. Možná při pohledu na naši nabídku aut si to ani neuvědomíte, ale je to tak. Jsme malý autobazar a proto si můžeme dovolit být takto vybíraví a rozhodně nekupovat vše, co se naskytne.

A zdá se, že je to správná cesta, protože k nám jezdí nakupovat zákazníci z celé České republiky, kteří ví, co chtějí.

Ojeté, ale spolehlivé a čisté. To je cíl kolektivu Autobazaru Zdeněk Vobruba. Víte, co kupujete. To je zásada, která přivádí do Autobazaru Zdeněk Vobruba stále nové a nové zákazníky. Budeme velice rádi, rozšíříte-li řady našich spokojených zákazníků i Vy.

Děkujeme Vám za pozornost, kterou jste věnovali našim internetovým stránkám.

Za kolektiv pracovníků Autobazaru Zdeněk Vobruba

Mgr. Zdeněk Vobruba

Prověřování stavu tachometru, odcizení, financování, VIN a roku výroby

Autobazar Zdeněk Vobruba se po celou dobu své existence řídí heslem - "vždy něco navíc"a proto k velmi úspěšné a neustále probíhající akci "Šrotovné-protiúčet" opět přidává něco navíc. Jestli někdo očekává, že k zakoupenému vozu dostane televizor, jízdní kolo, či sekačku na trávu zdarma, bude zklamán, Autobazar Zdeněk Vobruba se zabývá prodejem aut a v tomto oboru se dokázal zařadit dle hodnocení nezávislých společností mezi nejlepší autobazary v České Republice-viz např. "Zkontroluj si bazar", apod.

Proto další kroky Autobazaru Zdeněk Vobruba povedou dál směrem ke zkvalitnění prodeje ojetých vozů. Jeho další kroky vedou a povedou k tomu, aby se kupující nemusel strachovat o to, kdy mu policie přijede zabavit nedávno zakoupený vůz, aby se nemusel obávat toho, že se "provalí", že si koupil auto, ve kterém je již několikrát stočený tachometr a že jeho nové auto má místo běžně inzerovaných 140 000 najetých kilometrů ve skutečnosti najeto 380 000 km. Bohužel i my, kolektiv Autobazaru Zdeněk Vobruba, jsme za dobu naší existence ochutnali několikrát hořkost informace, že námi prodané auto má ve skutečnosti najeté jiné kilometry, než byly k přečtení na tachometru.

Proto Autobazar Zdeněk Vobruba zavedl ke svým desátým narozeninám působení ve Vejprnicích novinku – všechna auta, která jsou ve vlastnictví Autobazaru Zdeněk Vobruba jsou prověřena. Je prověřen stav tachometru a je doložen " Osvědčením" vydaným společností Cebia. Kromě "Osvědčení" kupující také získá "Graf vývoje stavu tachometru". Osvědčení poskytuje kupujícímu kromě údaje o stavu tachometru také informace o tom, že vozidlo není kradené, není zatíženo leasingem nebo úvěrem, je prověřen rok výroby automobilu.