Služby

Autobazar - prodejní středisko

Čím se odlišujeme od konkurence?

 • dovážíme a prodáváme ojeté osobní a dodávkové automobily ze zahraničí, které kupujeme pouze z ověřených zdrojů, kde nám prodávající autosalony zaručují pravost najetých kilometrů a doloženou historii vozidla.
 • vybrali jste si u nás auto z našeho dovozu? My Vám ho ukážeme na fotografiích v původním stavu – nevyčištěné, někdy poškrábané, mnohdy i se soukromými věcmi majitelů – jak přijelo k prodeji v zahraničí i s technickou zprávou , kterou napsal zahraniční přijímací technik. Zprávu Vám rádi přeložíme. Nafocená je i přístrojová deska, kde vidíte při nastartovaném motoru nejen stav volnoběžných otáček, ale také stav tachometru,případně rozsvícené kontrolky signalizující závady na automobilu. Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit, že u nás to funguje opravdu trošku jinak.
 • nabízená auta jsou naším majetkem
 • u většiny aut je stav tachometru doložen servisními knížkami
 • u většiny aut je stav tachometru prověřen a je doložen "Osvědčením" vydaným společností CEBIA. Kromě "Osvědčení" kupující také získává "Graf vývoje stavu tachometru". Osvědčení poskytuje kupujícímu kromě údaje o stavu tachometru také informace o tom, že vozidlo není kradené, není zatíženo leasingem nebo úvěrem, je prověřen rok výroby automobilu.
 • přiveďte si svého mechanika – nebráníme nikomu, aby si k nákupu automobilu přivedl svého automechanika. Rádi mu umožníme celkovou prohlídku vozu, připojení diagnostiky a samozřejmostí je zkušební jízda.
 • standartní předváděcí jízda se koná v rozpětí 6 – 20 ujetých kilometrů dle přání zákazníka. Výhodné umístění autobazaru dává příležitost pro kvalitní vyzkoušení auta, kupující si může vyzkoušet jízdní vlastnosti auta jak při rychlejší jízdě, tak i při jízdě na výmolech.
 • zajištění levného úvěru na nákup automobilu – úvěr Vám dle Vašich možností a potřeb „ušijeme na míru“.
 • zajištění velmi výhodného povinného ručení a havarijního pojištění
 • přijedete jedním autem a odjedete druhým – Vaše auto koupíme na protiúčet. Na úřad nemusíte, vše vyřídíme za Vás
 • na protiúčet od Vás koupíme i starší prorezavělý automobil (např. Š 105, 120, Škoda Favorit, Škoda Felicia, Opel Omega, Renault 19, apod.), možno i bez STK, ale vždy s ORV, TP a SPZ a pojízdný. Vaše vozidlo dle technického stavu necháme ekologicky sešrotovat nebo auto v rámci našich služeb budeme dále nabízet k prodeji. Provedení likvidace a vyřazení z provozu na příslušném úřadě či převod na nového vlastníka vyřídíme za Vás.
 • nebojte se vzít děti s sebou: v autobazaru na ně čeká dětský koutek
 • po celý rok teplé nápoje - káva, čaj, grog
 • v letním období jsou k dispozici chlazené nápoje
 • kancelář autobazaru je klimatizována
 • sepisování smluv probíhá v příjemném prostředí a klidné atmosféře u šálku kávy či sklenky dobrého červeného moravského vína dle možností a chutě zákazníků
 • všechna auta, která jsou ve vlastnictví Autobazaru Zdeněk Vobruba, jsou po předprodejních servisních prohlídkách a mají platné emise a STK
 • většina aut, která jsou ve vlastnictví Autobazaru Zdeněk Vobruba, jsou po kompletním vyčištění a renovaci laku
 • pomocí detektoru původnosti laku zjistíme, kde byl vůz v minulosti opravován, lakován. A to před zrakem zákazníka. Viz. Historie firmy.
 • od 1. 4. 2020 jsou všechna auta dezinfikována ozonem pomocí přístroje OZON MAKER MAGNETI MARELLI.

Autobazar - servisní středisko

Každé auto, které je ve vlastnictví Autobazaru Zdeněk Vobruba, je před příjezdem na prodejní plochu autobazaru podrobeno dle potřeby důkladné předprodejní servisní prohlídce.

Předprodejní servisní prohlídka zahrnuje tyto úkony:

 • mechanická kontrola podvozku
 • kontrola stavu a funkčnosti brzd
 • kontrola těsnosti motoru a převodovky
 • kontrola osvětlení auta
 • stav pneumatik a kontrola tlaku v pneumatikách
 • kontrola provozních náplní
 • kontrola stavu klimatizace a její doplnění

Na závěr kontroly každého vozu je provedena zkušební jízda!!!

Autobazar - čistící a renovační středisko

Každé auto, které je ve vlastnictví Autobazaru Zdeněk Vobruba, je před příjezdem na prodejní plochu autobazaru podrobeno kompletnímu vyčištění interiéru a renovaci laku.

Kompletní čištění interiéru zahrnuje tyto úkony:

 • vysátí interiéru, kufru, prostoru pod rezervou a zadními sedadly
 • umytí vnitřních plastů a jejich renovace speciálními přípravky
 • hloubkové čištění sedadel a koberců mokrou cestou
 • vyčištění stropnice
 • dezinfekce ozonem pomocí přístroje OZON MAKER MAGNETI MARELLI

Kompletní renovace laku zahrnuje tyto úkony:

 • leštění
 • strojní a ruční broušení
 • leštění a voskování laku
 • oživení venkovních plastů
 • vyčištění mezidveřních prostor (pantů)
 • vyleštění oken a zrcátek

Šrotovné – protiúčet

Dne 24. 4. 2009 v našem autobazaru odstartovala akce "Šrotovné - protiúčet". Tato akce byla reakcí na slibovaný záměr vlády a parlamentu České republiky na oživení prodeje nových osobních vozidel - zavedení šrotovného na vozy starší deseti let ve výši 30 000,- Kč.

Bylo tehdy zajímavé sledovat politické spory týkající se této otázky. Zastánci šrotovného právem poukazovali na omlazení vozového parku a na zachování pracovních míst v automobilovém průmyslu. Kritici šrotovného zase upozorňovali na jednostranné zvýhodnění určité skupiny obyvatel a na prohlubující se deficit státního rozpočtu. Po velkých tahanicích byl zákon "O šrotovném" přijat, ale s tím, že jeho dopady budou realizovány pouze tehdy, pokud to bude pro ekonomiku nezbytně nutné. Vzhledem k tomu, že se do automobilového průmyslu začíná vracet ziskovost a vzhledem k současnému vládnímu trendu razantního snižování deficitu státního rozpočtu, se těžko dá předpokládat spuštění dopadů zákona "O šrotovném".Tak to jen na připomenutí nedávné historie.

Majitel autobazaru Mgr. Zdeněk Vobruba je právem hrdý na to, že jeho autobazar byl v rámci celé České republiky v pořadí třetí, kdo rozjel akci "Šrotovné". Tato akce po roce svého trvání byla vyhodnocena jako velmi úspěšná, a proto bylo rozhodnuto o jejím dalším trvání. Tato akce není zatím časově omezená.

Jak tedy naše akce „Šrotovné-protiúčet“ funguje?

Vy si v našem autobazaru vyberete naše auto a nabídnete nám na protiúčet Váš automobil. Autobazar Vám nabídne nejvyšší možnou cenu za Vaše auto v rozpětí 5 000,- až 60 000,- Kč. U novějších vozů může být částka podstatně vyšší. Pokud Vám tato cena bude vyhovovat, částku Vám odečteme z ceny Vámi vybraného vozu. Až sem je to klasický protiúčet, na který jste běžně zvyklí. Pokud Váš vůz není schopen dojet do bazaru, nebo je již tak ve špatném technickém stavu, že z bezpečnostního hlediska by bylo chybou ho vrátit zpět do silničního provozu, dohodneme se o tom, že Vaše auto si necháte sešrotovat a my Vám hned při nákupu novějšího vozu v našem autobazaru poskytneme slevu, na které se vzájemně dohodneme. A zde máte od našeho autobazaru šrotovné. Na příslušném úřadě za Vás dle Vašeho požadavku vyřídíme vyřazení auta z evidence vozidel nebo převod auta na nového majitele.

Pokud Vaše finanční situace Vám nedovoluje auto zakoupit v hotovosti, jsme připraveni pro Vás zařídit nejlevnější možný úvěr a pomoci Vám i s první splátkou (akontací).

V naší akci není nic psáno pod čarou nebo malým nečitelným písmem. Jestliže jste něčemu v textu nerozuměli, nebo ve Vás některé řádky vyvolávají nějaké pochybnosti, zeptejte se nás a my Vám vše velmi rádi vysvětlíme.

Prověřování stavu tachometru, odcizení, financování, VIN a roku výroby

Autobazar Zdeněk Vobruba se po celou dobu své existence řídí heslem - "vždy něco navíc"a proto k velmi úspěšné a neustále probíhající akci "Šrotovné-protiúčet" opět přidává něco navíc. Jestli někdo očekává, že k zakoupenému vozu dostane televizor, jízdní kolo, či sekačku na trávu zdarma, bude zklamán, Autobazar Zdeněk Vobruba se zabývá prodejem aut a v tomto oboru se dokázal zařadit dle hodnocení nezávislých společností mezi nejlepší autobazary v České Republice-viz např. "Zkontroluj si bazar", apod.

Proto další kroky Autobazaru Zdeněk Vobruba povedou dál směrem ke zkvalitnění prodeje ojetých vozů. Jeho další kroky vedou a povedou k tomu, aby se kupující nemusel strachovat o to, kdy mu policie přijede zabavit nedávno zakoupený vůz, aby se nemusel obávat toho, že se "provalí", že si koupil auto, ve kterém je již několikrát stočený tachometr a že jeho nové auto má místo běžně inzerovaných 140 000 najetých kilometrů ve skutečnosti najeto 380 000 km. Bohužel i my, kolektiv Autobazaru Zdeněk Vobruba, jsme za dobu naší existence ochutnali několikrát hořkost informace, že námi prodané auto má ve skutečnosti najeté jiné kilometry, než byly k přečtení na tachometru.

Proto Autobazar Zdeněk Vobruba zavedl ke svým desátým narozeninám působení ve Vejprnicích novinku – všechna auta, která jsou ve vlastnictví Autobazaru Zdeněk Vobruba jsou prověřena. Je prověřen stav tachometru a je doložen " Osvědčením" vydaným společností Cebia. Kromě "Osvědčení" kupující také získá "Graf vývoje stavu tachometru". Osvědčení poskytuje kupujícímu kromě údaje o stavu tachometru také informace o tom, že vozidlo není kradené, není zatíženo leasingem nebo úvěrem, je prověřen rok výroby automobilu.

Myslíme na Vaše zdraví - antibakteriální ozonová dezinfekce interiéru auta

Na začátek jara roku 2020 nebude nikdo z nás asi moc rád vzpomínat. Koronavirus převrátil život nám všem. Abychom v tomto těžkém období Vám trošku zpříjemnili život a nákup auta, zavádíme od 01.04. 2020 čištění interiéru antibakteriální ozonovou dezinfekcí. Každé auto, které se od 01.04. objeví v objektu autobazaru, bude dezinfikováno. A to jak ve fázi nákupu - příjezdu na prodejní plochu, tak ve fázi prodeje - v den předání auta kupujícímu.

Ozon (03) efektivně likviduje viry, plísně, bakterie, různé houby, mikroorganismy, alergeny, parazity a také neutralizuje veškeré nežádoucí pachy.

Generátor ozonu přemění v uzavřeném vozidle kyslík (02) na bezbarvý plyn ozon (03), který pronikne do celého interiéru vozidla, do všech skulin a pórů materiálů jako jsou koberce, sedadla a čalounění. Po aplikaci se ozon (03) sám rozloží zpět na kyslík (02) a Vy získáte maximálně vydezinfikované auto, bez zápachů a jakýchkoliv vedlejších účinků. Zařízení MAKER MAGNETI MARELLI, které používáme, je velmi šetrné k životnímu prostředí a Vy již nemusíte mít obavu z nákupu automobilu.

Antibakteriální ozonovou dezinfekci interiéru auta nabízíme nejen zákazníkům našeho autobazaru, ale i široké motoristické veřejnosti za jednotnou cenu 490,- Kč vč. 21% DPH nezávisle na velikosti Vašeho osobního auta. Doba dezinfekce je 30 – 60 min. dle přání zákazníka a velikosti auta. Na tuto službu je nutné předem se telefonicky objednat.